Beytullah Dönmez’li Güreş Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu

Brezilya’nın Goiania şehrinde 4-9 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenen 2018 Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonasına katılan Türk Milli Takımı önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye Güreş Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Teknik Kurul Başkanı olan GRÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Keşap MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Beytullah Dönmez’in kafile başkanlığını yaptığı Milli Takımı 15 sporcu ile katıldığı şampiyonada Greko-Romen stilde Dünya Şampiyonu olurken, serbest stilde de Dünya 2.’si oldu.

Bireysel olarak 10 altın 1 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 15 madalya alarak şampiyonaya damgasını vuran Türk Milli Takımının bu başarısının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan telefonla arayarak takım kadrosunda yer alan sporcular ile teknik ve idari kadroyu tebrik etti.

Giresun Üniversitesi olarak, 2018 yılı Nisan ayında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yapılan Türk Konseyi Üniversite Spor Oyunlarında 8 altın 11 gümüş 1 bronz madalya alan Güreş Milli Takımının da teknik ve idari sorumluluğunu yapan öğretim üyemiz Beytullah Dönmez’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.