Üniversitemizde YÖKAK Dış Değerlendirme Takımı tarafından Ön Saha Ziyareti Yapıldı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülen 2018 Yılı Kurumsal Dış Değerlendirme Programı kapsamında Üniversitemizde incelemelerde bulunmak üzere kurulan değerlendirme takımı, 01 Kasım 2018 Perşembe günü Üniversitemizi ziyaret etti.

Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. Engin Şahna, Prof. Dr. Veysel Eren, Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Doç. Dr. Uğur Akın ve Daire Başkanı Cuma Ay’dan oluşan değerlendirme takımı, ön saha ziyareti çerçevesinde Güre Yerleşkesindeki birimlerde bir takım incelemelerde bulundular.

Üniversitemiz yönetimiyle yapılan görüşmenin ardından Kalite Komisyonu üyeleriyle de bir araya gelen değerlendirme takımı üyeleri, merkez kütüphanede yaptığı incelemelerin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun ile görüştüler. 25-28 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan saha ziyareti programı hakkında görüş alışverişinde bulunulan toplantının ardından ziyaretleri değerlendiren Rektörümüz, GRÜ’de geleceğe dair önemli çalışmaların planlandığını ve bu nedenle kalite kurulunun yapacağı incelemelere ve sonrasında elde edilecek verilere önem verdiklerini söyledi.

Giresun Üniversitesinin her alanda kendisini geliştirebilmesi ve çağın gerektirdiği yenilikleri hızlı bir şekilde üniversiteye entegre edebilmesi için bu ve benzeri çalışmaların zaman zaman yapılacağını dile getiren Prof. Dr. Cevdet Coşkun, incelemelerde yer alan Değerlendirme Takımı ve GRÜ Kalite Komisyonu üyelerine teşekkür etti.