“Dijital Dünya ve Algı Yönetimi” Konferansına Yoğun İlgi

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma ve Yayın Topluluğu ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Giresun İl Müdürlüğünün birlikte düzenlediği ve  Araştırmacı Abdurrahman Uzun’un konuşmacı olarak katıldığı “Dijital Dünya ve Algı Yönetimi” başlıklı konferans, 5 Kasım 2018 Pazartesi günü Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konferans öncesinde Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u makamında ziyaret eden  Sayın Uzun, Giresun Üniversitesine bu etkinlik vesilesiyle gelmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, etkinliğin düzenlenmesinde verdiği destekten ötürü Rektörümüze teşekkür etti.

Ziyaretin ardından konferans salonunu dolduran yüzlerce öğrenciyle bir araya gelen, Türkiye’de ve dünyada algı yönetiminin nasıl yapıldığına, kitlelerin nasıl yönlendirildiğine örneklerle değinen Sayın Uzun, öğrencilere bu konularda dikkat etmeleri gereken noktalara ilişkin tavsiyelerde bulundu.  Teknolojik gelişmelerin ve özellikle sosyal medya kavramının günlük yaşamın her noktasına tesir etmesiyle algı yönetimi kavramının farklı bir boyuta ulaştığını ifade eden Abdurrahman Uzun, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin bu duruma hızlı adapte olmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Sayın Uzun’un eğlenceli anlatımıyla renklendirdiği ve çok sayıda öğrencinin katıldığı konferans, Giresun KYK İl Müdürü Fethi Elmas’ın teşekkür plaketini takdim etmesi ile sona erdi.

Programa; Rektör Danışmanı ve aynı zamanda Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, KYK İl Müdürü Fethi Elmas, İşkur İl Müdürü Mustafa Sarı, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Giresun Temsilcisi Öğr. Gör. Abdullah Demir, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.