“Fotoğraflarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümü münasebetiyle Türk Tarih Kurumu ve Türk Tarihi ve Kültürü Araştırmaları Topluluğu iş birliğiyle düzenlenen “Fotoğraflarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk” başlıklı fotoğraf sergisinin açılışı, 09 Kasım 2018 Cuma günü Rektörlük fuaye salonunda gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu’nun, arşivindeki çok özel Atatürk fotoğraf ve belgelerinden derlediği “Fotoğraflarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk” isimli sergi, Atatürk’ün çocukluk ve öğrencilik yıllarından Millî Mücadele yıllarına, Cumhurbaşkanlığı sırasında gerçekleştirdiği yurt gezilerinden katıldığı diplomatik görüşmelere ve vefatına kadar geçen süreci aktaran ve tarihsel belge niteliği taşıyan çok sayıda fotoğraf ve belgeyi içeriyor.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin, TÜTKAT Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hilal Şahin ve Eğitim Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Nazım Kuruca’nın açılış kurdelesini kestikleri, 19 Eylül İlkokulu öğrencilerinin katılımlarıyla renk kattıkları sergide, Eğitim Fakültesi öğrencileri de kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirdiler.

Sergi, 15 Kasım 2018 Perşembe gününe kadar açık kalacaktır.