Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80’inci yıl dönümünde Milletçe, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin tarihinden çıkardığı büyük liderlerden biri olmasının yanı sıra, askeri dehası, liderlik ve devlet adamlığı gibi vasıfları ile de çağının ilerisinde bir şahsiyettir. Sahip olduğu yetenekleri, milletin bekası için kullanan Gazi Mustafa Kemal; İstiklal Savaşı’mızın ardından, Cumhuriyetimizi kurarak Milletimizin önünde yepyeni ufuklar açmıştır.

Aziz Milletimiz, her daim özgürlüğüne ve iradesine kasteden odaklara karşı gözü kara bir şekilde mücadele etmiştir. Tarihin her döneminde vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelik tehditlerle karşı karşıya kalan bu millet, 15 Temmuz 2016’da bu saldırılardan birini yaşamış, tüm dünyaya yeni bir İstiklal Mücadelesi örneğini göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız bu günde, saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

 

 .                                                                                          Prof. Dr. Cevdet Coşkun
                                                                                                       Rektör