İzmir’de İlki Düzenlenen “Giresun Günleri”nde Üniversitemiz Stant Açtı

İzmir’de bu yıl ilki düzenlenen “Giresun Tanıtım Günleri”nde Üniversitemiz açtığı stant ile hem gurbetçi vatandaşlarımızla hem de öğrencilerle bir araya gelme imkanı buldu.

İzmir-Karşıyaka’da 23-26 Kasım 2018 tarihlerinde, Ege ve Karadeniz bölgeleri arasında bir köprü kurulması düşüncesiyle düzenlenen “Giresun Tanıtım Günleri”nde bir çok kamu kurumu ve özel kuruluş stant açtı. Giresun’un tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel tatlarını ve kendine has kültürel yapısını tanıtmak amacıyla düzenlenen fuarda Üniversitemiz açtığı stantla, Ege’deki gurbetçilerle ve üniversite adaylarıyla bir araya geldi.

Binlerce İzmirlinin ve İzmir’de yaşayan Karadenizlinin ziyaret ettiği fuarın açılış programı, 24 Kasım 2018 Cumartesi günü, kendisi de Giresunlu olan İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile bir çok kamu ve sivil toplum kuruluşunun temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışın ardından stantları gezen iki ilin valisi ve diğer protokol üyeleri, Üniversitemizin standını da ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.