“Strese Karşı Patiler”

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesinin, Giresun Belediyesinin desteğiyle sokak hayvanlarına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği “Strese Karşı Patiler” başlıklı etkinlik kapsamında, Güre Yerleşkesinde kurulan çadırlarda,  sokak hayvanları öğrencilerle buluşturuldu.

Giresun Belediyesi hayvan barınağında yaşayan birbirinde sevimli köpeklerin, kurulan çadırlarda Üniversitemiz öğrencileriyle bir araya getirildiği etkinlik alanını ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, çeşitli nedenlerle barınak bünyesine alınmış olan minik dostlarla tek tek ilgilendi, onlar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Hayvanların da insanlar kadar yaşamaya hakları olduğunu ve bu farkındalığın toplumda yer etmesini sağlamak adına benzer etkinliklerin yaygınlaşması gerektiğini ifade eden Rektörümüz, bir hafta sürecek olan etkinliğin düzenlenmesinde emek harcayan herkese canı gönülden teşekkür ettiği sözlerine ekledi.

“Strese Karşı Patiler” etkinliği kapsamında kurulan çadırlarda, hayvan barınağından getirilen köpeklerin üniversitemiz personelleri ve öğrencileriyle bir araya getirilmesi, ayrıca toplanan yardımlarla bu hayvanların daha iyi koşullarda yaşamasının sağlanması amaçlanıyor.