O Ses PDR’de En Güzel Sesler Yarıştı

Üniversitemiz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  Topluluğu tarafından bu yıl ilki düzenlenen “O Ses PDR” isimli ses yarışması, 02-03 Ocak 2019 tarihlerinde Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Yerel müzik guruplarından GAFBAND üyeleri; Birkan Topçu, Samet Aksu, Faik Kayış, Turgut Posbaşoğlu ve Ahmet Cemre Gemicioğlu’nun jüri üyeliğini yaptığı yarışmada, farklı bölümlerden öğrenciler seçtikleri rock, pop, halk müziği ve yabancı müzik parçalarıyla salonu dolduran seyirciler karşısında hünerlerini gösterdiler.

2 Ocak’ta yapılan elemeleri geçen öğrencilerin 3 Ocak’ta sergiledikleri performanslara bakarak yarışmanın ilk üçünü belirleyen jürinin kararıyla, “O SES PDR” yarışmasında Edanur Diren seslendirdiği “Eller Günahkar” parçasıyla birinci, Nevzat Kalkan “Dut ağacı” ile ikinci ve Güven Akçay da “Nilüfer” adlı şarkı ile üçüncü oldu.

İlk gün sahneye çıkan 14 yarışmacıya, ikinci gün de elemelerden geçen 7 yarışmacıya eşlik eden orkestrada yer alan; Alpay Kocatabak elektro gitarda, Baki Dal bas gitarda, Tuğba Yıldırım bateride, Barış Şentürk bağlamada, Güven Akçay gitarda ve Alper Akcan da klarnette sergiledikleri performansla büyük beğeni topladılar.

Giresun’da ilk defa böyle bir organizasyonda yer aldıklarını ve birbirinden güzel sesleri dinleme imkanı bulduklarını ifade eden GAFBAND gurubu üyeleri, etkinliğin düzenlenmesinde emek harcayanlara ve kendilerini projeye dahil eden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  Topluluğuna teşekkür ettikten sonra, yarışmaya dereceye giren ilk üçe ödüllerini verdiler.