Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Demokrasilerin vazgeçilmez değerlerinden birin olan basın; düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır.

Kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin eden basın çalışanları; doğru ve tarafsız bir bakış açısıyla kamuoyunu bilgilendirmek ve halkın doğru haber alma hakkını sağlamak için her şartta ve ortamda, gece, gündüz, yaz, kış demeden özveriyle haber peşinde koşmaktadırlar.

Kamu hizmetlerinin daha iyi, verimli ve etkin yürütülmesi için denetleme ve uyarma görevi yapan basın çalışanları, gündeme taşıdıkları konularla İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamakta aynı zamanda vatandaşla devlet arasında köprü vazifesi görmektedir.

Toplumsal otokontrol mekanizmasının en önemli noktalarından birini oluşturan ve meslek hayatlarında bir çok zorlukla uğraşmak zorunda kalan gazetecilerin, daha rahat çalışma koşullarına sahip olmaları ve emeklerinin karşılığını alabilmeleri bizim de en büyük temennimizdir.

Bu itibarla; yerelde bizlerle birlikte çalışan ve her daim desteklerini hissettiğimiz muhabir arkadaşlarımız başta olmak üzere, tüm gazetecilerimizin günlerini kutluyor; vefat eden gazeteci arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

 

                                                                                         Prof. Dr. Cevdet Coşkun
.                                                                      

                               Rektör