2013-01-23 | 12:05
Category: News


19 Eylül İlköğretim Okulu’ndan Ziyaret


19 Eylül İlköğretim Okul Müdürü Hüseyin TOSUN ve Okul Aile Birliği Yönetici ve Üyeleri 23 Ocak 2013 Çarşamba günü Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR’ı Merkez Rektörlük Binası’nda ziyaret etti.

Ziyarette, Giresun’da eğitim kalitesinin nasıl daha nitelikli hale getirilebileceği ve üniversitenin ilköğretime nasıl fayda sağlayabileceği üzerinde duruldu.

19 Eylül İlköğretim Okul Müdürü Hüseyin TOSUN’un okullarındaki en temel ihtiyaçlarının başında kütüphanelerinin yenilenmesi olduğunu ve bu hususta üniversitenin sağladığı ve sağlayacağı önemli katkılardan dolayı Rektörümüze teşekkür ederek, çağa uygun bir kütüphane kurulması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Tarih boyunca büyük devlet ve büyük millet olmuş toplumlarda kitaba ve kütüphaneye önem verildiğinin altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. ATTAR, ülkemizin ortalama 900 yıllık bir kütüphane geleneğine sahip olduğunu içerisinde bulunduğumuz çağda kitapsız, kütüphanesiz bir okul olmasının mümkün olamayacağını belirterek, GRÜ olarak okul için imkanlar doğrultusunda katkı sağlayacaklarından mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Görüşmede, üniversitemiz ile ilköğretim okulunun bir takım faaliyetler, seminerler tertipleyerek iç içe gerçekleştirilebilecek projeler konusunda da fikir teatisinde bulunuldu.