27.02.2013 | 12:11
Kategori: Haber


Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Başvuruları Başladı


Giresun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GÜSEM) ve Giresun Yediiklim Akademi işbirliğiyle gerçekleştirilen Aile Danışmanlığı Sertifika programı başvuruları başladı.

Aile Danışmanlığı programına; Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik ve Çocuk Gelişimi alanlarından birinde lisans programlarından mezun olan kişiler başvurabilecek. 450 saat sürecek programın, 300 saati teorik, 150 saati ise yüz yüze uygulama şeklinde gerçekleşecek. Program ülkemizin değişik illerinde, hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumların ihtiyaç duyduğu “aile danışmanı” unvanına sahip danışmanlar yetiştirmeyi amaçlıyor. Aile Danışmanlığı Sertifika Programının hedef kitlesi, Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik ve Çocuk Gelişimi bölümlerinden oluşuyor.

Programa Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2013

Kursu başarı ile tamamlayan adaylar, hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine bağlı aile danışma merkezlerinde, hem de özel aile danışmanlığı merkezlerinde “aile danışmanı” olarak çalışabilecek. Ayrıca isteyen kişiler özel aile danışmanlığı merkezi kurabilecek.

Programa son başvuru tarihinin 15 Mart 2013 olduğu bildirilirken, Giresun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine YALÇIN bu programın açılmasına desteklerini esirgemeyen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün ATTAR’ a ve Giresun Yediiklim Kursu yetkililerine teşekkür ediyorum dedi.