04.03.2013 | 17:07
Kategori: Haber


Türkiye İŞKUR Giresun İl Müdürü’nden Ziyaret


İŞKUR Giresun İl Müdürü Mustafa SARI ve beraberinde İş ve Meslek Edindirme Proje Sorumlusu Mehmet TUNCAY Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR’a 4 Mart 2013 Pazartesi günü ziyaret ettiler.

İŞKUR Müdürü SARI, GRÜ’nün Karadeniz bölgesinde köklü üniversiteler ve emsalleri arasında yıldız gibi parladığını ifade ederek, İş-Kur Genel Müdürlüğü’nün de desteğiyle kurum ve üniversite arasında iş birliği sağlanarak projeler üretilmesi ve koordineli bir şekilde çalışmak arzusunda olduklarını belirtti. İleriki bir tarihte düzenlenmesi planlanan “Kariyer Günleri”nin geniş bir katılımla gerçekleştirme arzusunda olduğunu ifade eden Sayın SARI, Kariyer Günleri’nin tanıtım özelliğinin yanı sıra; İŞKUR, Üniversite, ilgili STK’lar ve Sektörel Firmaların desteğiyle bir İstihdam Fuarı niteliğine dönüştürülebileceğini ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. ATTAR; bu konuda kendisiyle hem fikir olduğunu beyan ederek, kurumların birbirleriyle koordineli çalışmalarının gerekliliğine değindi ve Giresun için daha fayda yaratacağını ifade etti. Bu sayede üniversitede üretilen kalifiye iş gücünün ihtiyacı olan sektörlere ve iş kollarına angaje edilmesinin daha kolay gerçekleşeceğini ve verimlilik yaratacağını da sözlerine ekledi. “İş dünyasının ihtiyacı olan kalifiye iş gücünü yetiştirecek bölüm ve programları açmaya özen gösteriyoruz. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun laboratuvar ve teknik uygulama alanlarında kullanılan; makine-teçhizatımızın bütçe artışı doğrultusunda modernize edeceğiz” diyen Rektörümüz; İŞKUR ile Giresun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (GÜSEM) ortaklaşa proje ve sertifika programları düzenleyerek de piyasadaki iş gücü ve ara eleman ihtiyacına olumlu katkı sağlanabileceğini ifade etti.