27.11.2012 | 18:33
Kategori: Haber


19 Eylül İlköğretim Okulu’ndan Ziyaret


19 Eylül İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin TOSUN,  beraberinde okul idarecileri ve okul aile birliği üyeleriyle birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR’ı 27 Kasım 2012 Salı günü makamında ziyaret ettiler.

Yoğun programı içerisinde ziyaret taleplerini kısa sürede kabul ettiği için Rektörümüze teşekkürlerini ileten konuk heyet, GRÜ’nün sesinin yapılan akademik ve sosyo-kültürel çalışmalarla Türkiye genelinde duyulmaya başlandığını, üniversitemiz ve bunana paralel olarak da şehrimizin profilinin olumlu yönde etkilendiğini ifade ettiler.

Rektörümüz Prof. Dr. ATTAR, ailenin en küçük bireyi Umut Kerem’inde 19 Eylül İlköğretim Okulu’nda öğrenim görmesi nedeniyle ve öğretmenler günü kutlama haftası içerisinde bu ziyaretin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Rektörümüz, eğitim ve öğretimin layıkıyla gerçekleştirilebilmesi için gerekli donanıma sahip eğitimli ve uzman personelle fiziki ve maddi imkânların yeterli seviyede olması gerektiğini söyleyerek, yeni eğitim sistemi üzerinde görüşlerini aktardı. “Sevgiyle donatılmış, kıymet bilen, meşru şekilde kendini ifade edebilme özgüvenine sahip, tahammül seviyesi yüksek eğitimli nesiller yetiştirmeliyiz. İlk-orta öğrenim ve yükseköğrenimde görev yapan eğitimciler koordineli bir şekilde çalışarak bu amaca hizmet etmelidirler.” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR, Üniversitemizin son dönemde prensip edindiği “Giresun’un Değerlerine Sahip Çıkma”, “Uluslararasılaşma”, “Vizyon ve Hedeflerini” konuklara aktararak, Uluslararası Öğrenci Ofisi, Türkçe Öğretim Merkezi, yeni açılan İslami İlimler Fakültesi ve Turizm Fakültesi ile ilgili son dönemde yapılan çalışmalar hakkında konukları aydınlattı.