Duyurular
Üniversitemiz Görele Güzel Sanatlar Fakültesince "27 Nisan Dünya Grafik Tasarım Günü" münasebetiyle bu yıl ikincisi düzenlenen "Bizi Ne Birleştirir?" temalı Uluslararası Tasarım Sergisi erişim linki için TIKLAYINIZ.
...
SERGİNİN AMACINA DAİR...
"Bizi ne birleştirir?"
 
Günümüzde hastalıklar, savaşlar, ırkçılık, ayrımcılık, ötekileştirme, eşitsizlik gibi unsurlar bizi birbirimizden ayrıştırmakta ve insani değerlerimizden koparmaktadır. Bu bağlamda, bizi birbirimizden uzaklaştıran bu olumsuzlukların yerine insani olarak ortak değerlerimizin vurgulanması ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. İçinde yaşadığımız dünyanın son bir yıl içerisinde gerek sosyolojik olarak gerekse psikolojik olarak bizi olduğumuzdan bambaşka bir noktaya getirdiği söylenebilir. İnsan olarak yaşadığımız her anın değerini ve birlikte olmanın ne kadar önemli olduğunu bu süreç içerisinde daha da iyi anladığımızı düşünüyoruz. Tam da dünya olarak farkındalığımızın daha yüksek olduğu ve kendimizi daha iyi anladığımız bu dönemde, bizi birleştiren” kavramların daha anlamlı olduğu kanısındayız. Bu açıdan baktığımızda aklımıza gelen bu soruya ortak bir cevap arıyoruz… Bizi ne birleştirir?
 
Peki bu noktada bir iletişim aracı olarak tasarımın rolü nedir? Grafik tasarım dünyayı değiştirir” sloganından yola çıkarak bizler bizi bir arada tutan değerlerin bir tasarımcı gözüyle dünyaya aktarılmasının günümüz koşullarında oldukça önemli olduğunu düşünmekteyiz. Sergi teması olarak belirlediğimiz Bizi ne birleştirir?” sloganıyla dünyaya vermek istediğiniz mesajı, tasarımınızla anlatabilirsiniz. Böylece biz de ortak insani değerlerimizi tasarımla vurgulamak için bizi bir araya getirmeyi başarabiliriz. Biz daha iyi bir Dünya için, bizi birbirimizden koparan tüm olumsuzlukları tasarımın gücüyle aşabileceğimize inanıyoruz.
 
Bu sebeple 27 Nisan Dünya Tasarım Günü’ kapsamında, bu yıl 2.sini düzenleyeceğimiz Bizi Ne Birleştirir?konulu uluslararası tasarım sergimizi izlemenizi bekliyoruz.
 
 
 
Dünya Tasarım Gününüz Kutlu Olsun!