Haberler
15 Temmuz etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın konuşmacı olarak katıldığı “15 Temmuz Türkiye Geçilmez” konulu konferans Giresun Valisi Enver Ünlü, Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can ve diğer il protokol üyelerinin katılımıyla Giresun Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Konuşmasına böyle bir konferansta konuşmacı olarak bulunmaktan duyduğu memnuniyeti vurgulayarak başlayan Prof. Dr. Çuvalcı, FETÖ hain terör örgütünün çok iyi analiz edilmesi gerektiğini, FETÖ’nün halkın samimi duygularını ve dinimizi kullandığı ifade etti.

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanan darbelerle ilgili satırbaşlarına da değinen Rektör Çuvalcı, “Beş yıl önce tanklara kafa tutan, vatanının bağımsızlığı için sokaklara dökülen ve şehitlik mertebesine erişen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Türkiye coğrafyası yüz yıllardan beri adalet, barış ve sevgiyle yönetilmiştir.  60 darbesi, 80 darbesi ve sağ sol ayrışması, 28 Şubat süreci ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin çıkardığı olaylardır. FETÖ yaklaşık 40 yıl önce 70’li yıllarda örgütlenmeye başlamıştır. Hizmet gibi dini bütün insanlar gibi görünüyorlar, sessiz sakin insanlar gibi davranıyorlar ancak gelinen süreçte bunların sadece bir göz boyamadan ibaret olduğunu görmüş olduk. FETÖ sadece Türkiye’nin bir meselesi değildir uluslararası bir meseledir.” dedi.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı konuşmasının son bölümünde Mehmet Akif Ersoy’un
"Girmeden tefrika bir millete düşman giremez
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez." dizelerini okuyarak 15 Temmuz gecesi Türk halkı tankların önüne yatmış ve mermiye göğsünü siper etmiştir diyerek sözlerini noktaladı.