Haberler
Giresun 2.OSB içerisinde ilan edilen ve kısa bir süre önce Yönetici A.Ş. olarak şirketleşen, Mimari ve İnşaat proje çalışmaları devam eden Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi, bilinen adıyla Giresun Teknopark’a ARGE şirketleri, girişimci ve akademisyenler’in yoğun ilgisi giderek artıyor. Giresun Teknopark Genel Müdürü M.Anıl KAYA yaptığı açıklamada;
 
‘’Kurucu ortak, kurum ve kuruluşlarımızın yoğun çalışmaları ve destekleri sonucu başvurusunu tamamladığımız ve başvuru sonucunun kabul edilmesiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın onayı ve kararnamesi ile Giresun 2.OSB içerisinde yaklaşık 10 dönüm arazi üzerine ilan edilen bölgemizin imar plan çalışmalarını tamamlayarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın onayına sunmuş bulunmaktayız. İmar planlarımızın onaylanması ile üzerinde çalışmaya başladığımız mimari proje çalışmasını da kısa süre içerisinde tamamlayıp, ruhsatımızın alınmasıyla Bakanlığımızdan ödenek talebinde bulunacağız. Böylelikle proje onay çalışmalarını hızlıca bitirmiş olup, Giresun Teknopark idare binası ve kuluçka merkezi inşaat çalışmalarına başlamış olacağız.

Teknopark’ ların birçok girişimci, akademisyen ve şirketlere sağladığı muafiyetler sayesinde ARGE alanında nitelikli çalışmaların ticarileşeceği ve geliştirileceği önemli bir bölge haline gelmesini planladığımız Giresun Teknopark’ın, hem ülkemizin milli sanayi hamlesine hem de bölgemizin gelişmesine büyük katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz. Ayrıca Giresun Teknopark’ın konumu itibari ile Karadeniz sahil yoluna, Ordu-Giresun Havaalanına, Giresun ve Ordu Üniversitelerine yakın olması ve Giresun 2.OSB içerisinde yer alması girişimciler ve akademisyenler açısından bölgeyi oldukça cazip bir hale getirmektedir.

Bölgemizin ilan edilmesinin ardından daha proje aşamasında bile birçok girişimci ve akademisyen bizlere ulaşmış ve Teknopark’ın ne zaman faaliyete geçeceğiniz sormakta ve süreci takip etmektedir. Bu ilgi Giresun Teknopark’ın bu avantajlarının girişimciler ve akademisyenler tarafından da fark edildiğiniz bir kanıtı olarak görmekteyiz.

Girişimciler, Giresun Teknopark’ın faaliyete geçme sürecini www.giresunteknopark.com web adresimizden ve sosyal medyalarımızdan takip edebilirler’’ dedi.