Bulutçu Ailesinden Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokuluna Ziyaret
Giresun Üniversitesi Öğrenci Başına Kitap Sayısı En Çok Artan Üç Üniversiteden B...
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerimizin Büyük Başarısı
Kent Konseyi Heyetinden Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a Ziyaret
Bulancak UBYO'da "15 Temmuz'un Anlamı" Konulu Konferans
"Milletin Zaferi" Konulu Panel Gerçekleştirildi
Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Mühendislik Fakültesi Harezmi Amfisinde gerçekleşen yarışmada, Giresun Üniversitesi öğrencileri, Yeşilay’ın geçmişinden günümüze uzanan çalışmalarına ve genel kültüre dair bilgilerini sınama imkanı buldular.
Etkinlikte konuşan Genç Yeşilay Topluluğu ve Giresun Yeşilay Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Metehan ÇETİN, Yeşilay’ın çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra yarışmada dereceye girenleri tebrik etti.
Programda söz alan Genç Yeşilay Topluluğu Akademik danışmanı Öğr. Gör. Recep YAĞCI, Giresun Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğunun kuruluşundan bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasında şunları aktardı: "Genç Yeşilay Topluluğumuz, kurulduğu günden bu yana Yeşilay'ın temel ilkelerini yaymak ve gençler arasında bilinçlendirme çalışmaları yapmak için birçok önemli projeye imza atmıştır. Bugünkü bilgi yarışması da bu çalışmalarımızdan biridir. Topluluğumuzun bu tür etkinliklere öncülük etmesi ve Yeşilay'ın değerlerini gençlere aktarması bizleri gururlandırmaktadır."
Yeşilay'ın önemini ve faydalarını gözler önüne sermek ve gençler arasında Yeşilay bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışma sonunda, dereceye girenlere çeşitli hediyeler takdim edildi.