Haberler
Prof. Dr. Canan Çelik, 28 Ocak 2019 Pazartesi günü, Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ve Giresun’un önde gelen isimlerinin katıldığı STK ve İş Dünyası Temsilcileri Toplantısına katıldı.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekilleri Av. Sabri Öztürk, Cemal Öztürk ve Kadir Aydın, kamu ve STK temsilcileri ile iş adamlarının katıldığı toplantı, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleşti.

Toplantıda konuşan Nureddin Nebati, 81 ilde gerçekleştirilen toplantılarla talepler ile sorunları yerinde tespit ettiklerini belirterek, Giresun’un da en önemli sorunlarını yerinde görmek için burada olduklarını söyledi.

Türkiye’de ekonomide son yıllarda yaşanan gelişmelere ve bunun nedenlerine değinen Sayın Nebati şunları aktardı: “Hala birileri çıkıp algı operasyonu ile bize zarar vermeye çalışıyorlar. İnandırıcılıklarını da yitirdiler çünkü bu ülke operasyonları yiye yiye adeta aşılanmış gibi hareket ediyor. Vatandaşı da kadını da, erkeği de, kamu idaresi de, devleti de, hükümeti de almış olduğu bu operasyonlarla şu anda Türkiye bütün krizlere karşı dinçleşiyor, gençleşiyor ve enerjisi ile sinerjisini birleştirerek adeta bu coğrafyanın lideri olma konumunu değiştiriyor. Böyle bir ülkeyiz biz ve tarihin akışını durduramayacak, o büyük dönüşümü gerçekleştirecek ulus 81 milyonun yaşadığı bu coğrafyamızdır. Bu millet birlikte olmanın, beraber olmanın ve her türlü zorluğa karşı omuz omuza durmanın gerekirse el ele tutuşmanın dünyadaki en iyi örneklerinden birisini sergiliyor.”

Bugün her hangi bir ülkede sıkıntıya düşen milletler Türkiye gibi hareket ettiğini kaydeden Nebati, “Demokrasisine bir müdahale edildiği zaman Türkiye’de ki demokrasiyi seven insanlar gibi hareket ediyorlar. Ülkelerine seçilmiş hükümetlerine müdahale edildiği zaman ister ulusal, ister uluslararası güçler tarafından olsun anında tepki ortaya koyabiliyor ve devletine hükümetine sahip çıkıyor. Ülkenin ekonomisine bir saldırı düzenlediği zaman işçisi, köylüsü, işvereni kamu otoritesi hep birlikte hareket edip birlikte ülkeyi koruyorlar.”