Haberler
Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

Milletimizin kutsal değerlere olan bağlılığının ve büyük fedakarlıklarla kazanılan İstiklal Mücadelesinin satırlara dökülmüş hali olan İstiklal Marşı’mız ayrıca; bu milletinin vatan sevgisini, mücadele azmini ve bağımsızlığına verdiği değeri yansıtmaktadır.

Yurdumuzun her bir köşesi işgal altındayken, kadını, çocuğu, yaşlısı, genci ile bir milletin topyekûn kahramanca mücadelesini dizelere döken bu şaheser; ömrünü vatana ve millete hizmet etmeye adamış, Anadolu’nun her karışını gezerek Milli Mücadele ruhunu buralara yaymaya çalışan Mehmet Akif Ersoy’un, ölümsüz eseri, bu millete en büyük hediyesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklâl Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde başta Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, vatanımızın istiklâl ve istikbaline yönelik her türlü tehdide canını siper eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


                                                                                                                                                 Prof. Dr. Cevdet Coşkun
                                                                                                                                                               Rektör