Haberler
Türk Polis Teşkilatı, Ülkemizde huzur ve güveni koruma görevini 174 yıldır sürdüren en köklü kurumlarımızdan biridir. Vatanın bölünmez bütünlüğünü ve toplumun huzurunu, canını hiçe sayarak koruyan polislerimiz, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen yılmadan bu görevi yerine getirmektedirler.

Yakın tarihimizin en önemli olaylarından biri olan 15 Temmuz kalkışması başta olmak üzere yurdun dört bir yanında gerçekleştirilmek istenen terör faaliyetlerini engelleyen ve bu uğurda canları feda eden polislerimiz,  birçok toplumsal olayda halkla bütünleşerek, tüm dünyaya birlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini vermiştir.

Kişilerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması, toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için var gücüyle çalışan Türk Polisi, çağın gerektirdiği teknolojik donanımı, bilgi birikimi ve eğitim kalitesi her geçen gün yükselen personeliyle üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü ve Polis Haftası'nı kutlarken, bu vesile ile tüm şehit polislerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
 
                                                                                                                                                                                                 Prof. Dr. Cevdet Coşkun
                                                                                                                                                                                                              Rektör