Haberler
Anayasamız ile güvence altına alınmış  olan demokratik düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak, milli egemenlik ruhsatını dış güçlere teslim etmek amacıyla, FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle lanetliyoruz.

Ülkesine, devletine, hukukuna, özgürlüğüne ve demokrasisine olan bağlılığını tüm dünyaya o gece gösteren,  aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini haykıran, “söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” diyerek meydanları dolduran, ihanet şebekesini hüsrana uğratarak  büyük bir kahramanlık destanı yazan  asil Milletimizi tebrik ve takdir ediyoruz.

İhanetin tüm karanlık yüzünün ortaya çıktığı o gecede, bayrağına, ezanına, namusuna sahip çıkmak için canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bütün dünya bilsin ki, vatanımız bölünmez bir bütündür. Milletimizin azim ve kararlılığının ötesinde daha büyük bir güç yoktur. Milli birliğimiz ve beraberliğimiz her daim düşmanlarımızın korkusu olmaya devam edecektir.

Asil Milletimizin duası ve destekleri ile, başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere, Üniversitemizin de içinde yer aldığı devletimizin tüm kurumları, Ülkemizin bekasına, birlik ve dirliğine, huzuruna ve geleceğine kasteden tüm şer odaklarına ve terör örgütlerine karşı yürütülen mücadeleden asla taviz vermeyecektir.

Devletimizin bekası için o gece canını hiçe sayıp kahramanca şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz ile birlikte, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz.  Verdikleri mücadele, yüreklerinde taşıdıkları inanç  ve sevgi hiçbir zaman unutulmayacaktır.  Hain darbe girişiminin faili  ihanet şebekelerine, terör örgütlerine Allah fırsat vermesin. Kazdıkları kuyuda yok olsunlar…

Bu duygu ve düşüncelerle; şanlı geçmişinde olduğu gibi, 15 Temmuz 2016’da da kutlu bir destan yazan Aziz Milletimizin “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.