Haberler
Bu gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde bir milletin büyük fedakarlıklarla kazandığı ve Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferlerinden biri olan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 97. yılını kutlamanın büyük onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Kurtuluş mücadelesinin taçlandırıldığı, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatan toprağını parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabın en iyi şekilde verildiği bu tarih, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti´nin sağlam temeller üzerine inşa edileceğini gösteren önemli bir tarihtir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ve birlik-beraberliği için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.                                                                                                                                   Prof. Dr. Yılmaz Can
                                                                                                                                               Rektör