Haberler
Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, göreve atanmasının ardından tebrik ziyaretinde bulunan Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal’a iade-i ziyarette bulundu.

İlk ziyareti, 22 Ekim 2019 Salı günü İl Emniyet Müdürlüğüne yapan Rektörümüzü, Emniyet Müdürü Fahri Aktaş Müdürlüğün yeni binasında ağırladı. Giresun İl Emniyet Müdürlüğünün yeni binasını gezen Rektörümüz, daha sonra Sayın Aktaş ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

23 Ekim günü gerçekleşen ziyaret programı ise İl Jandarma Komutanlığı ile başladı. İl Jandarma Komutanı J. Alb. Muhammet Sevinç tarafından karşılanan Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, günün anısına Birlik Ziyaret Defterini imzaladı. “Barış Pınarı Harekâtı” dolayısıyla sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiği unutmayan Rektörümüz, başarılı operasyon dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’ni en kalbi duygularla kutladığını ifade etti.

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Muhammet Sevinç ile yaptığı görüşmenin ardından Jandarma Bölge Komutanlığına geçen Rektörümüz, burada da Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit ile bir araya geldi.  Bölge Komutanlığı Ziyaret Defterini imzalayan Prof. Dr. Yılmaz Can, Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla Suriye’de operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri adına Bölge Komutanını tebrik ederek askerlerimize muvaffakiyet diledi.

Tüm ziyaretlerde kendisine eşlik eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem ile birlikte günün son ziyaretini İl Sağlık Müdürlüğüne yapan Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, burada Müdür Op. Dr. Ahmet Bal ile bir görüşme gerçekleştirdi.