Haberler
Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Yılmaz CAN, Ülkemizde, 2009 yılında  "Emek ve Dayanışma Günü" olarak ilan edilen "1 Mayıs" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektörümüz yayınladığı mesajında, emeğin ve alın terinin kutsallığına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

"Tüm dünyada “işçi bayramı” olarak bilinen, Ülkemizde de 2009 yılında çıkarılan yasa ile “Emek ve Dayanışma Günü” olarak ilan edilen “1 Mayıs”; Millet olarak birlik, beraberlik ve dayanışmamız için önemli bir sembol haline gelmiştir.

Emek, insanoğlu için  yüce  bir değerdir.  “İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz” diyerek, asırlar öncesinden emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışın, bir kültürün mensuplarıyız. Dinimiz, bir taraftan çalışmayı ibadet sayarken, diğer taraftan çalışanın hakkını ve hukukunu kesin bir şekilde gözetmektedir.

Bizler, alın terinin, emeğin önemini ve kutsallığını bilen; bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mensuplarıyız.  Evine ekmek götürmek için  çalışmaktan daha değerli ne olabilir? İşçilerimiz bu duygu ile hareket ederek, büyük bir sorumlulukla topluma hizmet etmekte, görevlerini yerine getirmektedirler.

Daha müreffeh yarınlara ulaşmak için alın teri döken, çocukları için elleri nasırlaşan tüm kardeşlerimi yürekten kutluyor, her daim yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, emekleri ve alın terleriyle Ülkemizin refah düzeyinin yükselmesinde büyük pay sahibi olan çalışanlarımızın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”