Bulutçu Ailesinden Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokuluna Ziyaret
Giresun Üniversitesi Öğrenci Başına Kitap Sayısı En Çok Artan Üç Üniversiteden B...
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerimizin Büyük Başarısı
Kent Konseyi Heyetinden Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a Ziyaret
Bulancak UBYO'da "15 Temmuz'un Anlamı" Konulu Konferans
"Milletin Zaferi" Konulu Panel Gerçekleştirildi
Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
"Düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın aynı zamanda demokrasilerin de vazgeçilmez değerlerinden biridir.
Kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin eden basın çalışanları; doğru ve tarafsız bir bakış açısıyla kamuoyunu bilgilendirmek ve halkın doğru haber alma hakkını sağlamak için her şartta ve ortamda, gece, gündüz, yaz, kış demeden özveriyle haber peşinde koşmaktadırlar.
Kamu hizmetlerinin daha iyi, verimli ve etkin yürütülmesi için dördüncü bir el olarak, denetleme ve uyarma görevi yapan basın çalışanları, gündeme taşıdıkları konularla İlimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamakta aynı zamanda vatandaşla devlet arasında köprü vazifesi görmektedirler.
Toplumsal sistemlerin otokontrol mekanizmasının en önemli parçalarından birini oluşturan ve meslek hayatlarında bir çok zorlukla uğraşmak zorunda kalan gazetecilerin, daha rahat çalışma koşullarına sahip olmaları ve emeklerinin karşılığını alabilmeleri bizim de en büyük temennimizdir.
Bu itibarla; yerelde bizlerle birlikte çalışan ve her daim desteklerini hissettiğimiz muhabir arkadaşlarımız başta olmak üzere, tüm gazetecilerimizin günlerini kutluyor; vefat eden gazeteci arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum."