Haberler
Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektörümüzün mesajı şöyle:

"Sosyal dayanışmanın, kardeşliğin, barış ve huzurun egemen olduğu bayramlar, yaşadığımız zor günleri bir nebzede olsa unutturmakta, geleceğe dair umutlarımızı yeşertmektedir.

Ramazan bayramı da, toplumca yaşadığımız acı ve üzüntülerin,  kırgınlık ve düşmanlıkların  son bulması için değerlendirebileceğimiz önemli bir fırsattır.

Ancak bugün,  bu fırsatı buruk bir şekilde idrak ediyor; dünyamızı ve ülkemizi esir alan Koronavirüs salgını nedeniyle bayram günlerini sevdiklerimizden ayrı bir şekilde evlerimizde geçirmenin hüznünü yaşıyoruz. Ne var ki, buna mecburuz. Ülkece aldığımız tedbirler bizi daha sağlıklı ve güzel günlere kavuşturacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.

Dini bayramlarımız, aynı zamanda  kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer verilmesi  konusunda insanlarımıza fevkalade önemli imkanlar sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm mesai arkadaşlarımın, öğrencilerimin, hemşerilerimizin ve yurttaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice günler ve bayramlar  diliyorum."