Haberler
Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, 6 Mayıs Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı ile eş zamanlı olarak tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen ve Giresun’da da Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Törenine katıldı.

Dört şehit ailesi ile bir gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratının takdim edildiği tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Hacı Miktad Cami İmam-Hatibi Osman Öztürk tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Aziz Şehitlerimizin ruhları için İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından yapılan duanın ardından Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, şehit yakınları ve gazimize hitaben bir konuşma yaptı.

Törende, 19 Ekim 2012 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından Bitlis’in Ortakapı köyünde karakola yapılan saldırı sonucunda yaralanarak gazi olan Ali Güleşçi ile 2 Nisan 2016 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bekir Kelleci, yine 25 Nisan 2016 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul, 01 Eylül 2016 tarihinde Van- Çaldıran’da şehit olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Kasım ve 10 Şubat 2018 tarihinde Suriye’nin Afrin Bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu’nun ailelerine Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Vali Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Törene Rektörümüzün yanı sıra; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekilleri Av. Sabri Öztürk ve Av. Kadir Aydın, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Vali Yardımcıları Metin Maytalman ve Kürşat Güleryüz, İl Jandarma Komutanı B. Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Jandarma Bölge Komutan Yardımcısı J.Alb.Fuat Alanur, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alan şehit aileleri ve gazimiz katıldı.