Haberler
Giresun Üniversitesi Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Sosyal Sorumluluk Proje Deneyimleri” başlıklı konferans, 21 Kasım 2022 Pazartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında Güre Yerleşkesi Rektörlük Binasında yer alan Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konferansın açılış konuşmasını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğü Birim Koordinatörü Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz GENÇ yaptı.

Yaptığı açılış konuşmasında Sayın GENÇ, Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğü olarak düzenledikleri bu etkinliklerle beklentilerinin Giresun Üniversitesinde yapılan sosyal sorumluluk proje sayısının artmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. Ayrıca Doç. Dr. Yasemin MAMUR IŞIKÇI ve ekibinin mevsimlik fındık tarımında çocuk işçiliğin önlenmesi ile ilgili çok önemli bir proje yürüttüklerini dile getiren Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz GENÇ, bu başarılı projeleri için kendilerini tebrik etti.

Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yasemin MAMUR IŞIKÇI’nın moderatör olarak yer aldığı konferansta; Doç. Dr. Çağla YİĞİTBAŞ, Dr. Öğr. Üyesi Selahattin YILMAZ, Öğr. Gör. Mehmet Reşat BULUT ve Giresun Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi Merve BAŞAR konuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmacılar, mevsimlik gezici tarım işçisi ailelerin çocuklarına eğitim ve sağlık desteği sağlamak üzere Giresun Üniversitesi Çocuk Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hayata geçirdikleri 'Başka Bir Hayat Mümkün' projesindeki deneyimlerini salonda bulunan katılımcılarla paylaştılar.

Konferansın ardından Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz GENÇ konuşmacılara, programa katkılarından ötürü teşekkür belgelerini takdim etti. Etkinlik kapsamında Rektörlük Fuaye Alanında düzenlenen Resim Sergisi’nin açılış konuşmasını da gerçekleştiren Kurtuluş Yılmaz GENÇ, proje ekibi ile birlikte sergilenen çalışmaları inceledi.