Bulutçu Ailesinden Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokuluna Ziyaret
Giresun Üniversitesi Öğrenci Başına Kitap Sayısı En Çok Artan Üç Üniversiteden B...
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerimizin Büyük Başarısı
Kent Konseyi Heyetinden Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a Ziyaret
Bulancak UBYO'da "15 Temmuz'un Anlamı" Konulu Konferans
"Milletin Zaferi" Konulu Panel Gerçekleştirildi
Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
Yüksek Lisan öğrencisi Sefa KURTOĞLU tarafından verilen ve üç gün süren eğitimlerin ilk gününde; robotik kodlamanın temel kuralları ve yazılım konularında bilgi verildi.
İkinci gün, simülasyon ortamında örnek robotik devrelerin kurulup öğrencilere gösterildiği eğitimlerin son gününde ise uygulamalı olarak örnek robotik devreler kurularak, bu örnekleri ve yazılımlarını inceleyen öğrencilere temel düzeyde arduino bilgileri aktarılmış oldu.
Eğitimlerin sonunda katılımcılara, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden topluluk başkanı Hasan Can GİRGEÇ, bu sertifika ile kendilerinin hem akademik hem de çalışma hayatlarında Arduino ile proje üretme konusuna yeterli hale geldiklerini belirtti.