Haberler
Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan “Pinokyo” adlı müzikli tiyatro oyunu, 9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde, Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonunda sahnelendi.

İlçe protokolü, Üniversitemiz çalışanları ve öğrencileri ile İlçedeki ilkokul ve özel eğitim öğrencilerinden oluşan yaklaşık yedi yüz kişinin izlediği oyun, "Sanatın Değiştirici Gücü" projesi kapsamında, Dr. Öğr. Üyesi Anıl Uğur OĞUZCAN’ın danışmanlığında, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf öğrencileri; İlayda ŞAHİN, Emine CEZAYİRLİ ve Sibel İLİTLİ tarafından hazırlandı.

Gösterimden önce söz alan Proje Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Anıl Uğur OĞUZCAN, çocuklara ve öğrencilere oynanan tiyatro oyunu ile paylaşmanın, başarmanın ve hayal gücünün öneminin vurgulandığını dile getirdi. OĞUZCAN konuşmasının devamında; “Hayatta her zaman paylaşmayla, hoşgörüyle, saygı ve sevgi ile birbirimize destek olarak hareket ettiğimizde bir şeyleri başarabiliriz" dedi.

Programda konuşan Emine CEZAYİRLİ de, oyunun sahnelenmesine katkı sunanlara, Tirebolu İlçe Kaymakamlığına, Tirebolu Milli Eğitim Müdürlüğüne, Tirebolu Gençlik Merkezine ve etkinliğe sponsor olan Akasya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine teşekkür etti.

Etkinlik sonunda, tiyatro grubu ve organizasyon ekibine teşekkür belgeleri; Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem FERİDUNOĞLU, Dr. Öğr. Üyesi Murat BİROL, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serpil KARLIDAĞ, Tirebolu Gençlik Merkezi Müdürü Ebru ÇELİK, Tirebolu İlçe Emniyet Müdürü Hakan İBİŞOĞLU ve Tirebolu İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Tolga KARAGÖZ tarafından takdim edilirken, salonda bulunan çocuklara da çeşitli hediyeler verildi.