Bulutçu Ailesinden Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokuluna Ziyaret
Giresun Üniversitesi Öğrenci Başına Kitap Sayısı En Çok Artan Üç Üniversiteden B...
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerimizin Büyük Başarısı
Kent Konseyi Heyetinden Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a Ziyaret
Bulancak UBYO'da "15 Temmuz'un Anlamı" Konulu Konferans
"Milletin Zaferi" Konulu Panel Gerçekleştirildi
Rektörümüzün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı
2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Tamamlandı
YÖK tarafından gönderilen onay yazısında, Giresun Üniversitesi’nin bu konudaki teklifinin 31 Mart 2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendiği; “Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi” açılmasının uygun görüldüğü belirtildi.
Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada, söz konusu onayı takiben, Diş Hekimliği Fakültesi’ne bağlı uygulama hastanesinin Giresunlu hayırseverlerin de katkılarıyla, Ekim ayı sonuna kadar açılması yönünde hazırlıkların hızla devam ettirildiğini; cihaz alımlarının önemli bir kısmının gerçekleştirildiğini, bu yılın bütçesinden de hastanede kullanılacak diğer cihazların teminine devam edileceğini bildirdi.
Öte yandan, 2021-2022 eğitim öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğrenci alarak, öğretime başlamasının planlandığı, bu doğrultuda YÖK’e öğrenci alımı ile ilgili başvurunun yapıldığı, bu başvurunun da kısa süre içerisinde olumlu olarak sonuçlanmasının beklendiği yapılan açıklamada yer aldı.
Üniversitemizin YÖK'e yaptığı başvuruda, 2021-2022 öğretim yılı için (30) öğrenci alımının teklif edildiği öğrenildi.